Кліматичне обладнання для овочесховищ

06.09.2022

Виростити та зібрати врожай овочів, фруктів та ягід – це лише частина технологічного процесу овочівництва. Зберегти врожай із мінімальними втратами – не менш складне завдання, що потребує чимало витрат грошей, сил та часу. Сучасні просторі сховища для овочів з енергоефективним кліматичним обладнанням дозволяють спростити це завдання і в рази підвищити рентабельність фермерського господарства. Далі ви дізнаєтеся як побудувати овочесховище та як підібрати оптимальне холодильне обладнання для нього.

Овочесховище – високорентабельна інвестиція

В основі економічного ефекту від подібних капіталовкладень лежить використання простих, але ефективних правил зберігання плодоовочевої продукції. Дотримання температурного режиму, рівня вологості та обсягів повітрообміну дає можливість виключити або звести до мінімуму процеси гниття та розвитку грибків.

На відміну від масивних залізобетонних споруд, якими були овочеві бази ще кілька десятків років тому, сучасні овочесховища являють собою легку, але міцну, що швидко зводиться, відносно недорогу конструкцію, оснащену енергоефективними холодильними установками. Будівництво овочесховища нового типу обернеться мінімальними витратами коштів, часу та сил, а окупність його навіть з урахуванням покупки промислового кліматичного обладнання не перевищує 2-3 років.

проектирование овощехранилищ

Овочесховище може бути каркасним та безкаркасним. Особливість таких конструкцій у їхній модульності та можливості необмежено подовжувати ангар. При збільшенні обсягу продукції, що зберігається, необхідне додаткове кліматичне обладнання для овочесховищ відповідної потужності.

Каркасні та безкаркасні фрукто- та овочесховища із сучасною кліматичною установкою – це не тільки засіб для зберігання власного врожаю чи плодоовочевої сировини на харчопереробних підприємствах. Подібні об’єкти зводять для колективного зберігання овочівта фруктів різних виробників та оптових споживачів. Така інвестиція швидко окупається та приносить стабільний дохід від оренди.

Проєктування, комплектація та монтаж овочесховищ

Перед тим, як побудувати овочесховище, необхідно скласти інженерний проєкт. Тільки грамотний розрахунок усіх параметрів дозволить гарантувати рентабельність об’єкта та його бездоганну експлуатацію. В іншому випадку великий ризик знецінення усіх капіталовкладень у малоефективну холодильну техніку або, навпаки, можливі великі збитки через помилковий вибір надмірно потужного кліматичного обладнання для овочесховищ.

Для розрахунку потужності холодильного обладнання необхідні наступні вхідні дані:

Важливим чинником є регіональні кліматичні умови. Навіть в межах України клімат одних регіонів суттєво відрізняється від інших.

Не менш важливим є етап проєктування вентиляції овочесховища. У комплектацію з холодильною установкою для овочесховища повинна бути включена система припливно-витяжної вентиляції з обов’язковою рекуперацією тепла для запобігання енерговитратам.

Кліматичне обладнання для фрукто- та овочесховищ «під ключ»

Компанія «Ралко Технік» – один із визнаних у нашій країні лідерів серед розробників та постачальників промислових холодильних систем. На реалізованих проєктах овочесховищ по всій Україні ми запровадили інноваційні кліматичні технології та встановили холодильне обладнання від європейських та американських виробників.

проектирование вентиляции овощехранилища

Наші інженери враховують навіть найнезначніші на перший погляд фактори, щоб готове овоче- або фруктосховище було максимально ефективним і рентабельним без зайвих інвестицій у непотрібне обладнання. Віддалений моніторинг та миттєве реагування нашої власної сервісної служби , дозволяють уникнути згубних для плодоовочевої продукції простоїв.

Якщо ви хочете отримати детальну інформацію, консультацію експертів та обговорити проєкт овочесховища, звертайтесь за номером телефону 0 800 309 009.

Поділитися

Інші публікації