Холодильні спліт системи

06.09.2022

Морозильні та середньотемпературні камери незалежно від їх об’єму та температурного режиму оснащують холодильними спліт-системами. На відміну від статичного, динамічне охолодження ефективніше. Холод рівномірно розподіляється по всьому внутрішньому простору, а витрати електроенергії відчутно скорочуються.

Особливості, переваги та влаштування холодильних спліт- систем

Класична схема спліт-систем для холодильних камер аналогічна побутовим кондиціонерам. Обладнання складається з двох вузлів (зовнішнього і внутрішнього) та мідної теплоізольованої фреонотраси, що з’єднує їх. Додатково встановлюється блок керування, який може бути автономним або підключеним до централізованого пульта.

Зовнішній агрегат зазвичай виноситься за межі приміщення, чи то склад, чи цех. Але відстань між вузлами має перевищувати 50 метрів. Промислові холодильні установки та спліт-системи зазвичай оснащуються двома агрегатами. Це дозволяє уникнути псування продуктів, що зберігаються, при аварійному виході з ладу одного компресора.

Для невеликих за об’ємом компактних холодильних камер використовують моноблочні спліт-системи. Такі моноблоки повністю готові до встановлення та запуску в роботу. Вони встановлюються прямо у стіні холодильної камери наскрізь. Моноблоки компактні і розміщуються там, де встановлення холодильної спліт-системи було б неможливим.


Промислові спліт-системи на відміну від статичних холодильних установок мають такі основні переваги:

Відмінна особливість подібних промислових холодильних установок від побутових спліт-систем у їхній високій продуктивності, та економній витраті електроенергії. Ціна холодильної спліт-системи для промисловості набагато вища навіть за найпотужніших кондиціонерів, але такі інвестиції з лишком окупаються завдяки економії на електриці та тривалому терміні їх безаварійної служби.
Захищеність від негативної дії навколишнього середовища – ще одна важлива відмінність промислових холодильних спліт-систем від кондиціонерів. Вони захищені також від різких перепадів напруги. Функція автоматичного розморожування продовжує термін експлуатації та міжремонтний сервісний період.
Середньотемпературні холодильні спліт-системи здатні підтримувати температуру камери від -5 до +10°С. Низькотемпературні – до -35°С.

Критерії вибору спліт системи

Універсальних рекомендацій щодо вибору обладнання для промислового холоду не існує. Кожен окремий об’єкт комплектується індивідуально на підставі чітко опрацьованого проєкту та технологічної інженерної схеми.

На вибір спліт-системи для холодильної камери впливає багато факторів:

При виборі спліт-системи для холодильної камери враховують параметри енергопостачання, а також особливості планування приміщень. Цю роботу необхідно довіряти інженерам, які допоможуть уникнути купівлі неефективного або надмірно потужного холодильного обладнання для спліт-системи.

Розрахунок потужності спліт-системи

Термін “потужність спліт-систем” не потрібно плутати з поняттям рівня енергоспоживання обладнання. Потужні характеристики холодильних установок показують кількість виробленого або відібраного тепла за одиницю часу. На розрахунок цього показника впливають три основні величини:

сплит система для холодильной камеры
 Існують уніфіковані таблиці та навіть онлайн калькулятори розрахунку потужності та підбору агрегатів спліт-системи для холодильної камери. Однак така універсальність може дорого обійтися у процесі експлуатації. Ігнорування інших факторів абсолютно знецінить усі інвестиції або призведе до купівлі дорогого, але зайвого та енергоємного холодильного обладнання.

Оптимальна спліт-система «під ключ»

Компанія «Ралко Технік» реалізувала безліч великих проєктів промислового холоду в Україні, впровадивши інноваційні розробки та підібравши оптимальне обладнання відповідно до потреб та можливостей клієнтів.
Власний проєктно-інженерний відділ, постачання лише надійного обладнання та наявність сервісної служби дозволяють нам надавати комплексні послуги «під ключ» – від ретельного опрацювання інженерами проєкту до монтажу та запуску обладнання з наступним сервісом та віддаленим моніторингом.
Отримати безкоштовну консультацію та обговорити індивідуальний проєкт можна у менеджерів Ралко Технік.

Поділитися

Інші публікації