Що таке шокове заморожування?

06.09.2022

Глибока швидка шокова заморозка полягає у стрімкому зниженні температури продукту до -5…-18°С з допомогою нагнітання холодного повітря. Що ж нам дає шокове заморожування? Завдяки такій технології вдається не лише подовжити термін зберігання продукції, а й зберегти її органолептику, смакові характеристики та харчову цінність після дефростації (розморожування).

Шокова заморозка – найкращий спосіб зберегти фрукти, овочі, напівфабрикати та готові страви

Шокова заморозка – це найбезпечніший і найвигідніший спосіб довгострокового зберігання сирих м’ясних і рибних продуктів та напівфабрикатів, плодоовочевої продукції і навіть готових страв, які після правильної розморозки не відрізняються від свіжоприготовлених.

При заморожуванні будь-якого продукту, чи то овочі, фрукти, м’ясо чи тісто утворюються гострі кристали льоду. Наче ножі вони розрізають зсередини продукт, який після розморожування втрачає свої смакові якості.
Принцип роботи обладнання для шокової заморозки дуже простий і ефективний. При шоковому заморожуванні відбувається настільки швидке заморожування продукту до однорідного льоду, що гострі кристали не встигають утворитися та порушити цілісність тканин зсередини.

Шокова заморозка застосовується для різних продуктів:

Шокова заморозка готових страв використовується в кейтерінгу, коли необхідно в найкоротший час накрити великий виїзний бенкет. За допомогою дефростера, страва розморожується та нагрівається до необхідної температури без втрати своєї якості та смаку.

Технологія шокового заморожування

На відміну від класичного заморожування продуктів у морозильних та холодильних камерах, коли охолодження триває 2-2,5 години, технологія шокового заморожування ґрунтується на миттєвому зниженні температури до екстремальних значень -5…-18°С.
Установки шокової заморозки оснащуються системою динамічного охолодження – вентиляторами, які обдувають продукт і миттєво відбирають тепло, охолоджуючі до необхідної температури. Існує два основних типи установок шокової заморозки.

Комерційне обладнання для ресторанів та невеликих цехів при фермерських господарствах. Це здебільшого шафа шокової заморозки, куди продукт, що заморожується, поміщається на перфорованих поверхнях у стелажах.
Промислові лінії шокової заморозки ягід чи фруктів. Вони можуть бути конвеєрні з тунельною морозильною камерою, люлечні для упакованої продукції, флюїдизаційні для ягід та дрібно нарізаних продуктів або спіральні для готових страв та напівфабрикатів.

Важливо не тільки правильно заморозити продукт, але й забезпечити його зберігання за такої ж температури, при якій він був заморожений. При цьому неприпустимо підтаювання, а отже, із внутрішньої логістики мають бути виключені теплі зони.

Проєктування, , монтаж та запуск камер шокового заморожування

Послуги компанії «Ралко Технік» – це комплексне рішення при проєктуванні, виборі обладнання, монтажі та сервісному обслуговуванні установок промислового холоду. Ми гарантуємо грамотний проєкт, підбір оптимальних для вас агрегатів, монтаж, запуск та подальший сервіс.
Серед реалізованих нами в Україні проєктів камер шокового заморожування впроваджено чимало інноваційних рішень, що дозволили скоротити енерговитрати на чверть, знизити собівартість готової продукції і зробити її більш конкурентною.
Для більш детальної інформації звертайтесь до менеджерів компанії «Ралко Технік» вже сьогодні!

Поділитися

Інші публікації