Промислові чиллери – принцип роботи, будова та встановлення
Промисловий чиллер для охолодження води – один із найпоширеніших видів обладнання для промислового холоду. Відмінною рисою таких установок є використання води, гліколю та інших водних розчинів як теплоносія. Сама ж рідина циркулює в замкнутому контурі між теплообмінниками та випарником, якому вона передає свою теплову енергію, що викидається назовні через конденсатор. Далі ви дізнаєтесь про особливості конструкції та монтажу чиллера.
Сфера застосування чиллерів
Установка чиллера може закрити питання холодопостачання на різних великих об’єктах виробничо-комерційного призначення:
- виробничі підприємства;
- склади та логістичні центри;
- гіпермаркети;
- торгово-розважальні та офісні центри;
- житлові комплекси та готелі;
- льодові арени.
Чиллеры могут использоваться как для производства технического холода, так и для кондиционирования воздуха.
- Чиллери застосовують для холодопостачання холодильних камер, льодових ковзанок або технологічних ліній на промислових та харчопереробних підприємствах для охолодження готової продукції.
- Кондиціювання великого житлового об’єкта чи готельного комплексу раціонально забезпечувати за допомогою централізованої системи. Для цього встановлюють чиллери дахового розташування.
Завдяки чиллерній централізованій системі кондиціювання досягається відчутна економія на енергоресурсах, а фасад будівлі зберігає свій зовнішній вигляд. Інвестиції на монтаж чиллера окупаються за порівняно короткий період завдяки економії на електроенергії та за рахунок високої ефективності холодопостачання.
Будова та технічні особливості чиллерів
Чиллерна установка працює за класичною схемою холодильних машин і включає чотири основні елементи:
- випарник – відбирає теплову енергію від теплоносія;
- конденсатор – виводить тепло назовні;
- компресор – надає руху холодоагенту;
- модуль управління та регулювання.
Вирізняється два види чиллерів:
- Повітряні. Охолодження конденсатора забезпечується за допомогою потоку повітря, що нагнітається вентилятором. Зазвичай, це вертикальна система, яку встановлюють на дахах будівлі.
- Водяні. Це більш продуктивні чиллери. В них охолодження конденсатора здійснюється за допомогою потоку води, що охолоджується в градирні чи драйкулері.
Встановлення чиллера та запуск у роботу
Монтаж чиллера починається з опрацювання грамотного інженерного проєкту, вибору та підготовки майданчика під агрегати та проєктування мережі трубопроводів з теплоносієм та підключених теплообмінників.
Безпосередній монтаж чиллерів проводиться відповідно до певних правил.
- Встановлення зовнішнього обладнання тільки на горизонтальних поверхнях. На дахах споруджують рамний каркас, на землі – спеціальний фундамент. Такі основи призначені для рівномірного розподілу ваги агрегату та збільшення його інерційності.
- Дахові чиллери встановлюють на віброопорах для зниження вібраційного впливу на несучі конструкції будівлі. Це можуть бути як пружинні, так і гумові демпфери.
- Необхідно ізолювати від вібрації і обв’язку чиллера (трубопровідну систему). Для цього використовують спеціальні трубні віброізолятори.
Обв’язка – найскладніша частина монтажу чиллера. До цих робіт входять:
- підключення чиллера до гідравлічного контуру;
- спорудження обвідної лінії для обслуговування;
- встановлення регуляторів та фільтрів для холодоагенту;
- монтаж повітровідвідних клапанів, зливних кранів, запірної арматури та КВП;
- установка розширювального бака та клапана перед насосом.
Навіть на початковому етапі підбору чиллера легко зробити невелику помилку, що матиме наслідки у майбутньому. Хоча підключення чиллера видається простим, пусконалагодження пристрою вимагає досвіду і спеціальних знань, оскільки є складним багатоступеневим процесом.
Професійний монтаж та пусконалагодження чиллера
Компанія «Ралко Технік» реалізувала безліч проєктів холодозабезпечення на великих промислових, комерційних та житлових об’єктах України, запровадивши в них інноваційні рішення для досягнення економії енерговитрат на 15-25%.
Власний інженерний відділ та сервісна служба з обслуговування холодильного обладнання дозволяють нам виконувати монтаж чиллерів «під ключ» – від розробки інженерного проєкту з опрацюванням найдрібніших деталей до пусконалагоджувальних робіт та віддаленого моніторингу з подальшим сервісним обслуговуванням.
Бажаєте дізнатися як встановити чиллер та розрахувати вартість роботи на вашому підприємстві? Звертайтеся за номером телефону, наші консультанти дадуть відповіді на ваші запитання.