Холодильний склад – будова та будівництво
Промислові холодильні склади – важлива ланка у ланцюгу забезпечення населення продуктами харчування. Це невід’ємна частина аграрного бізнесу та виробництва продуктів харчування, від якого безпосередньо залежить не тільки якість продукції, що виробляється та реалізується, а й фінансова стабільність цілої галузі. Далі ви дізнаєтеся, з чого складається і як побудувати промисловий холодильний склад для овочів, фруктів та іншої продукції.
фруктів та іншої продукції.
Конструкція холодильного складу являє собою термос, що складається з модульних сендвіч панелей – легких та міцних, що добре зберігають всередині приміщення холод і ефективно відбивають сонячну енергію зовні. Такі ж ізотермічні характеристики мають ворота та двері. Модульність таких систем дозволяє зібрати склад необхідного об’єму та підібрати для нього відповідне холодильне обладнання.
Існує три основні категорії холодильних складів:
- середньотемпературні – від -5 до +15 ° С;
- низькотемпературні – від -5 до -40 ° С;
- мультитемпературні.
Для останніх характерна наявність в одному середньотемпературному складському приміщенні окремих морозильних камер з низькотемпературним режимом зберігання.
Як побудувати і обладнати холодильний склад
Завдяки сучасним технологіям та матеріалам, будівництво холодильних складів відбувається за лічені дні, а його експлуатація не потребує досконалої технічної підготовки персоналу та не несе в собі серйозних загроз безпеці.
Ефективність холодильного складу залежить не тільки від якості обладнання, що використовується, але і від характеристик самої споруди, а саме якою буде її теплоізоляція, герметизація та електрифікація.
Етапи будівництва холодильного складу:
- Як і для будь-якої будівлі, будівництво холодильного складу починається з фундаменту, як правило, скляного типу з цокольною балкою по периметру будівлі. Далі здійснюється зведення несучого та огороджувального каркасу з металоконструкцій для майбутньої будівлі.
- Будівельна конструкція збирається з теплоізоляційних сендвіч-панелей, що являють собою тришаровий матеріал – два сталеві профлисти з антикорозійним покриттям та спіненим поліуретаном між ними. Товщина теплоізоляційних панелей визначається призначенням холодильного складу та його температурним режимом.
- Захист від промерзання. Для того щоб ґрунт під підлогою не промерзав і не деформувався, порушуючи конструкції складу, необхідно подбати про його утеплення. Для цього прокладається спеціальний нагрівальний кабель із терморегулятором.
- Ворота та двері – основний шлях втрати холоду. До їх вибору потрібно ставитися максимально розважливо та враховувати безліч факторів: режим роботи складу, обсяг перевалки товару, вид та габаритні розміри товарів, тари для них, наявність складської техніки тощо.
- Всі освітлювальні прилади та електропроводка для них повинні мати волого- та морозостійкі властивості. За необхідності підтримки особливих умов зберігання на промислових холодильних складах додатково встановлюють газоаналізатори та електронні апарати е1.
Холодильні склади оснащуються як статичним холодильним обладнанням, так і спліт-системами.
Встановлення обладнання для віддаленого моніторингу також є пріоритетним, оскільки воно дозволяє миттєво реагувати на поломки та відмови в холодильному устаткуванні і моментально усуваючи їх.
Будівництво промислового холодильного складу «під ключ»
Компанія “Ралко Технік” реалізувала понад сотню успішних проєктів холодильних складів по всій Україні. Маючи власний інженерно-проєктний відділ та сервісну службу, ми забезпечуємо повний цикл послуг – від проєктування та постачання обладнання до монтажу, запуску та подальшого сервісу. Ми стежимо за світовими інноваціями та впроваджуємо їх першими в країні.
До своїх проєктів ми включаємо лише якісне холодильне обладнання виробництва США та ЄС. Ми ведемо віддалений моніторинг наших об’єктів та реагуємо на поломки агрегатів раніше, ніж аварійну ситуацію виявив власник холодильного складу.
Хочете знати, скільки коштує побудувати холодильний склад? Звертайтеся за номером 0 800 309 009 і наші консультанти допоможуть вам підібрати оптимальний проєкт будівництва.